Open Access. Powered by Scholars. Published by Universities.®

Architecture Commons

Open Access. Powered by Scholars. Published by Universities.®

Other

Discipline
Institution
Keyword
Publication Year
Publication
Publication Type

Articles 1 - 30 of 141

Full-Text Articles in Architecture

Data For: A Global Survey Of The Application Of Sea-Level Projections, Daniella Hirschfeld, David Behar, Robert Nicholls, Niamh Cahill, Thomas James, Ben Horton, Michelle E. Portman, Rob Bell, Matt Campo, Miguel Esteban, Bronwyn Goble, Munsur Rahman, Kwasi Appeaning Addo, Faiz Ahmed, Monique Aunger, Orly Babitsky, Anders Beal, Ray Boyle, Jiayi Fang, Amir Gohar, Susan Hanson, Saul Karamesines, Mj Kim, Hilary Lohmann, Kathy Mcinnes, Nobuo Mimura, Doug Ramsay, Landis Wenger, Hiromune Yokoki Sep 2022

Data For: A Global Survey Of The Application Of Sea-Level Projections, Daniella Hirschfeld, David Behar, Robert Nicholls, Niamh Cahill, Thomas James, Ben Horton, Michelle E. Portman, Rob Bell, Matt Campo, Miguel Esteban, Bronwyn Goble, Munsur Rahman, Kwasi Appeaning Addo, Faiz Ahmed, Monique Aunger, Orly Babitsky, Anders Beal, Ray Boyle, Jiayi Fang, Amir Gohar, Susan Hanson, Saul Karamesines, Mj Kim, Hilary Lohmann, Kathy Mcinnes, Nobuo Mimura, Doug Ramsay, Landis Wenger, Hiromune Yokoki

Browse all Datasets

Including sea-level rise (SLR) projections in coastal adaptation is increasingly recognized as crucial. Here we analyze the first global survey on the use of SLR projections comprising 253 coastal practitioners engaged in adaptation/planning from 49 countries with time frames of 2050 and 2100. While recognition of the threat of SLR is almost universally recognized, only 71% of respondents currently utilize SLR projections. Generally, developing countries have lower levels of utilization. There is no global standard in the use of SLR projections: for locations using a standard structure, 53% are planning for a single projection, while the remainder are using multiple …


The Santaquin Greenway System: Preserving The Future Of Santaquin Trails And Open Space, Ian Kola Aug 2022

The Santaquin Greenway System: Preserving The Future Of Santaquin Trails And Open Space, Ian Kola

All Graduate Plan B and other Reports

Santaquin residents value their open spaces, trails and gathering spaces. Greenways are a space-efficient form of open space that can ensure a community has access to these amenities.

This greenway master plan is a cumulative result of work compiled and completed by students from Utah State University’s Landscape Architecture and Environmental Planning department, Santaquin residents, and city government. Extensive community engagement occurred through USU’s senior capstone and Charrette projects, and this master plan coincides with the planning conclusions made in these projects.

This plan represents a conceptual layout and design of a greenway system in Santaquin, UT. These plans are …


Und Wellness Center, Gregor Cork Dec 2021

Und Wellness Center, Gregor Cork

School of Aerospace 3D Models

3D model of the UND Wellness Center. The dataset it was made from was created in the later portion of the Fall 2021 school semester, right before the first major snow of the season (11/9/2021).


River Cities Speedway, Emmelinne Miller Dec 2021

River Cities Speedway, Emmelinne Miller

School of Aerospace 3D Models

A 3D model of the River Cities Speedway in Grand Forks, ND.


Und West Hall, William Laber Dec 2021

Und West Hall, William Laber

School of Aerospace 3D Models

A model of West Hall, a partially deconstructed dorm building on the campus of the University of North Dakota.


Archaeology Of The International Space Station, Justin Walsh, Alice Gorman, Wendy Salmond Jan 2021

Archaeology Of The International Space Station, Justin Walsh, Alice Gorman, Wendy Salmond

Art Faculty Data Sets

The explicit goal of the International Space Station Archaeological Project (ISSAP) is to provide an understanding of material culture as a key component of life in space, on par with the research by biomedical and psychological scholars that has been ongoing since the 1960s. We take as our inspiration a phrase first used in the National Academy of Sciences report Human Factors in Long-Duration Spaceflight, which described a crewed spacecraft as “a microsociety in a miniworld” (Lindsley 1972, 23). One of our primary methods is the cataloguing of people and elements of material culture (objects and built spaces) from photographs …


Qendra E Sportit Për Komunitet, Prishtinë, Edra Gjinolli Jul 2020

Qendra E Sportit Për Komunitet, Prishtinë, Edra Gjinolli

Theses and Dissertations

Që nga salla e parë e sportit e deri tek sallat e sportit të realizuara ditëve të sotme paraqitet një karakteristikë kryesore – këto salla gjithmonë tentojnë të ndryshojnë si për nga përmbajta ashtu edhe nga dukja e jashtme, gjithmonë duke pasur parasyshë kriteret për ndërtesat apo fushat e sportit. Në vitet e fundit, objektet sportive janë bërë gjithnjë e më komplekse, të shumëllojshme dhe hibride të cilat në vete përmbajnë jo vetëm sportin por edhe aktivitete të tjera si kulturë, art e hapësira të tjera të cilat i dedikohen një komuniteti. Prandaj duke e ditur se në qytetin e …


Vile Banimi, Deniz Bunjaku Jun 2020

Vile Banimi, Deniz Bunjaku

Theses and Dissertations

Ndertesa te cilen kam perzgjedhur te projektoj eshte ndertese e banimit (Vilë) qe pergjithesisht perfshine hapsirat e qendrimit ,fjetjes dhe rekreacionit . Gjithashtu ndertesa perfshine edhe hapsiren ku personi perkates do te mund te ushtroj profesionin e tij ( hapsiren e punës) . Perzgjedhja e lokacionit per kete lloj ndertese eshte bere pikerisht ne nje zone te qete dhe tejet relaksuese, e rrethuar nga hapsira te gjelberuara dhe larg nga zhurmat e qendres se qytetit. Lokacioni ndodhet ne rajonin e qytetit te Vushtrrise me saktesishte fshati “Novelan”-Kosove. Lokacioni eshte perzgjedhur kryesisht duke perkrahur profesionin e personit ne fjale dhe tipit …


123movies’!! Watch Big Brother Canada Season 7 Episode 17 Online (2019) Full Series, Ncbhdg Fghtg Apr 2020

123movies’!! Watch Big Brother Canada Season 7 Episode 17 Online (2019) Full Series, Ncbhdg Fghtg

ncbhdg fghtg

Watch Big Brother Canada Season 7 Episode 17 Online Free — Big Brother Canada Season 7 Episode 17 Full Movie, Watch Big Brother Canada Season 7 Episode 17 full episodesonline in full HD anytime, anywhere only on Here

CLICK HERE TO WATCH >>  http://bit.ly/2okx73B

CLICK HERE TO Stream >> http://bit.ly/2okx73B

Where you feel the movies come alive! It’s Very awsome episodesand I’m watching with my girlfriend. I will tell you that I was looking for 2 hours. Big Brother Canada Season 7 Episode 17is enjoying a very successful opening weekend in the USA, with box office numbers looking promising for …


Shtëpi Banimi B+P+1, Ramize Ismaili Dec 2019

Shtëpi Banimi B+P+1, Ramize Ismaili

Theses and Dissertations

Duke e marrë parasysh se Prishtina si qytet ështe shum i ngarkuar me ndërtime të mëdha e të paplanifikuara, te cilat nuk i ndjekin normativat dhe nuk i anlizojnë mundësite që krijon gjendja eksistuese e këto ndërtime po paraqesin probleme të shumta si në zhvillimin e jetës së banorëve, në komunikacion ashtu edhe në hapësirat publike. Duke i marr parasysh të gjithë këto probleme qytetarët më shum parapëlqejnë të jetojnë në periferi të qytetit duke i’u shmangur mbi ngarkesave të shumta të krijuar në qytet. Mënyra e planifikimit dhe krijimit të ndërtesave në pjesët e qytetit nuk i përmbushin kërkesat …


Stacioni I Autobusave Dhe Qendrat E Mobilitetit Bujanoc, Vullnet Abazi Dec 2019

Stacioni I Autobusave Dhe Qendrat E Mobilitetit Bujanoc, Vullnet Abazi

Theses and Dissertations

Tema e këtij Punimi të Diplomës mbështetet në rëndësinë e dizajnimit dhe projektimit urban me pjesëmarrjen e publikut në vendimmarrjen e qështjeve që ndikojnë në zhvillimin urban të qyteteve dhe fshatrave. Trajtimi i një teme të tillë ka ardhur si rezultat i mungesës së stacionit të autobusëve dhe qendrave të mobiliteit në komunën e Bujanocit, komunë e cila vazhdimisht shoqërohet me rënie të numrit të banorëve e cila vie si pasojë e diskriminimit të vazhdueshëm që i bëhet banorëve të kësaj komunë. Me anë të këtij projekti është tentuar që përveç anës së planifikimit dhe dizajnit të preken edhe fusha …


Jual Obat Aborsi Di Banjarmasin Wa/Call: 081329185925 Obat Aborsi 3 Jam Gugur Tuntas, Klinik Aborsi66 Nov 2019

Jual Obat Aborsi Di Banjarmasin Wa/Call: 081329185925 Obat Aborsi 3 Jam Gugur Tuntas, Klinik Aborsi66

klinik aborsi66

Obat Aborsi banjarmasin
Obat Aborsi banjarmasin 0813 2918 5925 | Jual Obat Aborsi | Obat Aborsi Cytotec | Obat Telat Bulan | Obat Pelancar Haid | Obat Penggugur Kandungan
APOTIK : Kami Jual Obat Aborsi banjarmasin Hub : 0813 2918 5925 | Jual Obat Aborsi Aman | Obat Penggugur Kandungan Cytotec Ampuh | Obat Pelancar Haid Tuntas. Dengan harga yang bisa anda pilih sesuai usia kandungan anda. Obat yang kami jual ampuh dan tuntas untuk menunda kehamilan atau proses aborsi untuk usia kandungan 1–6 Bulan
Apa itu Aborsi ?
“Abortion Adalah dengan membendung hormon yang di perlukan untuk mempertahankan kehamilan yaitu hormon progesterone, …


Haa 372 World Cities: Cairo, Mother Of The World, Mark Delancey Oct 2019

Haa 372 World Cities: Cairo, Mother Of The World, Mark Delancey

Course Website Archive

This course will examine the urban development and architectural heritage of Greater Cairo, Egypt since the reconstruction of the fortress of Babylon in the Roman period, through the establishment of Cairo itself in 969, and until the present. Cairo has always been a crossroads of cultures, set between Africa, Europe, and the Middle East. It has been home to significant Jewish, Christian and Muslim populations who have been impacted by the various ruling dynasties who have held sway there, including the Byzantines, early Islamic rulers, Tulunids, Shi'i Fatimids, and later Sunni Ayyubids, Mamluks, and Ottomans. In the 20th century, rapid …


Riverdale Season 3 Episode 15 S03e15 Online(2019)Movie, Jenong12 Apklos Sep 2019

Riverdale Season 3 Episode 15 S03e15 Online(2019)Movie, Jenong12 Apklos

jenong12 apklos

123Movies Watch Riverdale Season 3 Episode 15 (2019) :Full Movie Online Free Awar-hardened Crusader and his Moorish commander mountan audacious revoltagainst the corrupt English crown..

How long were you asleep during the Riverdale Season 3 Episode 15 movie? Themusic, the story, and the message were phenomenal in Riverdale Season 3 Episode 15. I could neversee any other movie five times like I didthis one. Go back and see it a secondtime and pay attention. Watch Riverdale Season 3 Episode 15 Movie WEB-DL This is a …


Jual Obat Aborsi Denpasar Bali Asli Cytotec, Lathifa Shop Sep 2019

Jual Obat Aborsi Denpasar Bali Asli Cytotec, Lathifa Shop

Lathifa shop

JUAL OBAT ABORSI DENPASAR BALI- Jual obat aborsi denpasar bali dari usia 1,2,3,4,5 bulan dengan reaksi yang sangat cepat sekali dalam kurung waktu tidak kurang dari 1hari bisa keluar gugur janinya. Jual cytotec misoprostol asli amerika adalah obat aborsi untuk solusi yang tepat untuk digunakan dalam praktek obat aborsi misoprostol cytotec dengan hasil memuaskan sekali, dalam tempo sehari maka janin bayi akan keluar seketika tanpa melakukan pengarborsian janin pada klinik aborsi.https://obataborsiwanita.com/obat-aborsi-di-denpasar/

Jual Obat Aborsi DenpasarBali yang kami jual asli original menjadikan keberhasilan anda adalah kebanggaan kami… Di Mohon Hati-hati terhadap iklan obat aborsi di denpasar bali yang lain atau …


Mapping In The Humanities: Gis Lessons For Poets, Historians, And Scientists, Emily W. Fairey May 2019

Mapping In The Humanities: Gis Lessons For Poets, Historians, And Scientists, Emily W. Fairey

Open Educational Resources

User-friendly Geographic Information Systems (GIS) is the common thread of this collection of presentations, and activities with full lesson plans. The first section of the site contains an overview of cartography, the art of creating maps, and then looks at historical mapping platforms like Hypercities and Donald Rumsey Historical Mapping Project. In the next section Google Earth Desktop Pro is introduced, with lessons and activities on the basics of GE such as pins, paths, and kml files, as well as a more complex activity on "georeferencing" an historic map over Google Earth imagery. The final section deals with ARCGIS Online …


Momen Trim Keto Pills, Leoncrabill Leoncrabill May 2019

Momen Trim Keto Pills, Leoncrabill Leoncrabill

LeonCrabill LeonCrabill

Momen Trim Keto Pills
Weight reduction utilizing Momen Trim Keto Pills is like getting more fit utilizing a keto diet. This recipe has bunches of advantages with utilizing BHB ketones. With ketosis, your body restrains the creation of fat and let your body rely on fat the fuel. This disposes of fat for all time. Also, it expands the digestion rate with the assistance of BHB ketones. With great digestion, your body begins consuming calorie all the more quickly. Along these lines, it improves generally speaking wellbeing. Its reasonable fixings are clinically tried and endorsed by specialists.
When you take …


!!Abcseries!! Watch The Graham Norton Show Season 25 Episode 2 |S25e02| Online 123play!, Ncbhdg Fghtg Apr 2019

!!Abcseries!! Watch The Graham Norton Show Season 25 Episode 2 |S25e02| Online 123play!, Ncbhdg Fghtg

ncbhdg fghtg

Watch The Graham Norton Show Season 25 Episode 2 Online Free?—?The Graham Norton Show Season 25 Episode 2 Full Movie, Watch The Graham Norton Show Season 25 Episode 2 full episodesonline in full HD anytime, anywhere only on Here

CLICK HERE TO WATCH >>  http://bit.ly/2okx73B

CLICK HERE TO Stream >> http://bit.ly/2okx73B

Where you feel the movies come alive! It’s Very awsome episodesand I’m watching with my girlfriend. I will tell you that I was looking for 2 hours. The Graham Norton Show Season 25 Episode 2is enjoying a very successful opening weekend in the USA, with box office numbers looking …


Movies’!! Watch Pet Sematary 2019 Full Movie Online ||123movieshd||, Movieshq Showslive Apr 2019

Movies’!! Watch Pet Sematary 2019 Full Movie Online ||123movieshd||, Movieshq Showslive

ncbhdg fghtg

Watch  Pet Sematary Online Free —  Pet Sematary Full Movie, Watch  Pet Sematary full episodesonline in full HD anytime, anywhere only on Here

CLICK HERE TO WATCH >>  http://bit.ly/2okx73B

CLICK HERE TO Stream >> http://bit.ly/2okx73B

Where you feel the movies come alive! It’s Very awsome episodesand I’m watching with my girlfriend. I will tell you that I was looking for 2 hours.  Pet Semataryis enjoying a very successful opening weekend in the USA, with box office numbers looking promising for future sequels.

So we get more outer-space adventure, more origin story material and more of what will make this 21st …


||123movies||!! Watch Shazam! 2019 Full Movie Online ||Movies-Share||!!, Movieshq Showslive Apr 2019

||123movies||!! Watch Shazam! 2019 Full Movie Online ||Movies-Share||!!, Movieshq Showslive

ncbhdg fghtg

Watch Shazam! Online Free — Shazam! Full Movie, Watch Shazam! full episodesonline in full HD anytime, anywhere only on Here

CLICK HERE TO WATCH >>  http://bit.ly/2okx73B

CLICK HERE TO Stream >> http://bit.ly/2okx73B

Where you feel the movies come alive! It’s Very awsome episodesand I’m watching with my girlfriend. I will tell you that I was looking for 2 hours. Shazam!is enjoying a very successful opening weekend in the USA, with box office numbers looking promising for future sequels.

So we get more outer-space adventure, more origin story material and more of what will make this 21st MCU episodesdifferent from the …


123movies’!! Watch Big Brother Canada Season 7 Episode 17 Online (2019) Full Series, Ncbhdg Fghtg Apr 2019

123movies’!! Watch Big Brother Canada Season 7 Episode 17 Online (2019) Full Series, Ncbhdg Fghtg

ncbhdg fghtg

Watch Big Brother Canada Season 7 Episode 17 Online Free — Big Brother Canada Season 7 Episode 17 Full Movie, Watch Big Brother Canada Season 7 Episode 17 full episodesonline in full HD anytime, anywhere only on Here

CLICK HERE TO WATCH >>  http://bit.ly/2okx73B

CLICK HERE TO Stream >> http://bit.ly/2okx73B

Where you feel the movies come alive! It’s Very awsome episodesand I’m watching with my girlfriend. I will tell you that I was looking for 2 hours. Big Brother Canada Season 7 Episode 17is enjoying a very successful opening weekend in the USA, with box office numbers looking promising for …


!!123movies’!! Greys Anatomy Season 15 Episode 21 Online/Watch Full Series 2019}}, Ncbhdg Fghtg Apr 2019

!!123movies’!! Greys Anatomy Season 15 Episode 21 Online/Watch Full Series 2019}}, Ncbhdg Fghtg

ncbhdg fghtg

Watch Greys Anatomy Season 15 Episode 21 Online Free — Greys Anatomy Season 15 Episode 21 Full Movie, Watch Greys Anatomy Season 15 Episode 21 full episodesonline in full HD anytime, anywhere only on Here

CLICK HERE TO WATCH >>  http://bit.ly/2okx73B

CLICK HERE TO Stream >> http://bit.ly/2okx73B

Where you feel the movies come alive! It’s Very awsome episodesand I’m watching with my girlfriend. I will tell you that I was looking for 2 hours. Greys Anatomy Season 15 Episode 21is enjoying a very successful opening weekend in the USA, with box office numbers looking promising for future sequels.

So we …


123movies’!! Watch Naked And Afraid Pop-Up Edition Season 7 Episode 20 Online Full Series 2019}}, Ncbhdg Fghtg Apr 2019

123movies’!! Watch Naked And Afraid Pop-Up Edition Season 7 Episode 20 Online Full Series 2019}}, Ncbhdg Fghtg

ncbhdg fghtg

Watch Naked and Afraid Pop-Up Edition Season 7 Episode 20 Online Free — Naked and Afraid Pop-Up Edition Season 7 Episode 20 Full Movie, Watch Naked and Afraid Pop-Up Edition Season 7 Episode 20 full episodesonline in full HD anytime, anywhere only on Here

CLICK HERE TO WATCH >>  http://bit.ly/2okx73B

CLICK HERE TO Stream >> http://bit.ly/2okx73B

Where you feel the movies come alive! It’s Very awsome episodesand I’m watching with my girlfriend. I will tell you that I was looking for 2 hours. Naked and Afraid Pop-Up Edition Season 7 Episode 20is enjoying a very successful opening weekend in the …


123movies’!! Watch Little Women: Atlanta Season 5 Episode 3 Online Full Series 2019}}, Ncbhdg Fghtg Apr 2019

123movies’!! Watch Little Women: Atlanta Season 5 Episode 3 Online Full Series 2019}}, Ncbhdg Fghtg

ncbhdg fghtg

Watch Little Women: Atlanta Season 5 Episode 3 Online Free — Little Women: Atlanta Season 5 Episode 3 Full Movie, Watch Little Women: Atlanta Season 5 Episode 3 full episodesonline in full HD anytime, anywhere only on Here

CLICK HERE TO WATCH >>  http://bit.ly/2okx73B

CLICK HERE TO Stream >> http://bit.ly/2okx73B

Where you feel the movies come alive! It’s Very awsome episodesand I’m watching with my girlfriend. I will tell you that I was looking for 2 hours. Little Women: Atlanta Season 5 Episode 3is enjoying a very successful opening weekend in the USA, with box office numbers looking promising for …


'''Liverpool Fc Porto En Direct''', Gdfg Dhfg Apr 2019

'''Liverpool Fc Porto En Direct''', Gdfg Dhfg

gdfg dhfg

'''Liverpool FC Porto en direct'''
Il y a 50 minutes - Suivez le match entre Liverpool et FC Porto en direct streaming à partir de 21h00 sur le site de l'opérateur RMC SPORT vous offre la possiblité
 

Liverpool FC Porto résultats en direct - SofaScore
ssofascorecomfrliverpool-fc-portoUsckb
Liverpool FC Porto résultats en direct (et la vidéo diffusion en direct streaming en ligne) commence le 942019 à 1900 temps UTC àAnfield,Liverpool,England 
Liverpool - FC Porto streaming live UEFA Champions League Suivre 
channelstreamliveliveliverpool---fc-porto
Il y a 17 heures - Suivez Liverpool - FC Porto en direct …


''Ring Of Honour G1 Supercard Live Streaming'', Nonibi Dfgdfjh Apr 2019

''Ring Of Honour G1 Supercard Live Streaming'', Nonibi Dfgdfjh

nonibi dfgdfjh

Fans Have A Variety Of Ways To Watch Historic G1 Supercard | ROH 
Ring of Honor Wrestling and New Japan Pro Wrestling are happy to  In addition, G1 Supercard will stream LIVEfor HonorClub and NJPW World, and is 
G1 Supercard Pre-Show Airing On ROH Facebook Live And More 
The G1 Supercard Pre-Show features the stars of Ring of Honor and New  the G1 Supercard Pre-Show, streaming live for free on ROH's Facebook Live, FITE, 
LIVE ROH NJPW G1 Supercard <live Stream> Ring of Honor @FrEe
Sports event in New York, NY by US TV Stream 4K …


Ndërtesë Shumëbanesore Me Administratë, Lindrit Berisha Apr 2019

Ndërtesë Shumëbanesore Me Administratë, Lindrit Berisha

Theses and Dissertations

Shekulli XXI ka hyrë si shekull ku popullsia urbane e ka kaluar atë rurale. Nevoja e lart

për banim ka dërguar në krijimin e qendrave dhe kuartireve të dendura urbane, për më

tepër banimi i lart dhe i dendur shihet sot si një nga qasjet për të arritur një arkitekturë

të qëndrueshme, ku banimi, puna dhe shit-blerja bëhen në afërsi.

Zona kufitare në mes dy lagjeve më të mëdha në Qytetin e Prishtinës – Dardanisë dhe

Ulpianës – ku sot ndodhet tregu informal, paraqet një “skaj” me potencial të lart për të shqyrtuar

krijimin e një kompleksi banimor si zhvillim …


Mi (2019) Teljes Film Magyarul, Dj Mauraa Mar 2019

Mi (2019) Teljes Film Magyarul, Dj Mauraa

jesica mirna

[Filmek-Online] Mi (2019) Teljes Film Magyarul, Mi teljes Indavideo film, Mi letöltése ingyen Nézze Mi film teljes epizódok nélkül felmérés. Meg lehet nézni az interneten Mi teljes streaming. Lesz ingyenes élo film Mi streaming HD minoségu nélkül letöltheto és felmérés. Miért a legtöbb ember rossz nézni Mi? Könnyen methode nézni Mi teljes film online ingyen. Ez az oldal a legjobb hely nézni Mi interneten. Folyamatosan frissítjük listája teljes hosszúságú filmeket.
Szinopszis : Adelaide visszatér gyermekkori otthonába férjével és két gyermekükkel. Miután eltöltenek egy feszült napot a barátaikkal, Tylerékkal a tengerparton, Adelaide és a családja visszatérnek …


Dumbó (2019) Teljes Film Magyarul, Jesica Mirna Mar 2019

Dumbó (2019) Teljes Film Magyarul, Jesica Mirna

jesica mirna

[Filmek-Online] Dumbó (2019) Teljes Film Magyarul, Dumbó teljes Indavideo film, Dumbó letöltése ingyen Nézze Dumbó film teljes epizódok nélkül felmérés. Meg lehet nézni az interneten Dumbó teljes streaming. Lesz ingyenes élo film Dumbó streaming HD minoségu nélkül letöltheto és felmérés. Miért a legtöbb ember rossz nézni Dumbó? Könnyen methode nézni Dumbó teljes film online ingyen. Ez az oldal a legjobb hely nézni Dumbó interneten. Folyamatosan frissítjük listája teljes hosszúságú filmeket.


Szinopszis : Max Medici cirkuszigazgató a korábbi csillag, Holt Farrier és gyermekei segítségét veszi igénybe egy újszülött elefánt gondozásához, amit túlméretezett fülei nevetség tárgyává tesznek …


Cara Mengobati Kencing Nanah, Obat Denature Mar 2019

Cara Mengobati Kencing Nanah, Obat Denature

Obat Denature

cara mengobati kencing nanah atau gonore secara alami pada pria dan wanita dengan cepat dan ampuh
Kencing nanah atau gonore merupakan penyakit menular seksual yang disebabkan oleh Neisseria gonorrhoeae yang menginfeksi lapisan dalam uretra, leher rahim, rektum, tenggorokan, dan bagian putih mata (konjungtiva). Gejala kencing nanah awal pada pria biasanya akan timbul dalam waktu 3-10 hari setelah terinfeksi rasa tidak enak pada uretra, beberapa jam kemudian diikuti oleh nyeri saat berkemih dan keluarnya nanah dari penis, penderita kencing manis menjadi sering berkemih dan merasakan desakan untuk berkemih. Lubang penis akan tampak kemerahan dan membengkak, bakteri akan menyebar ke atas sehingga menyebabkan …